ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Про підготовку робітничих кадрів в Чаплинському УВГ

07.04.2016

В Чаплинскому управлінні водного господарства, як і в будь-якій організації центральне становище займає персонал. Саме підготовлені й обізнані фахівці є обличчям управління.

У підрозділах Чаплинського управління водного господарства працюють 405 кваліфікованих фахівців, які здійснюють комплекс робіт з експлуатації та технічного обслуговування меліоративних міжгосподарських мереж систем захисту територій та населених пунктів від підтоплення, забезпечення раціонального використання водних ресурсів. Серед них 80 працівники інженерно-технічного персоналу та 325 робітників різних професій, а саме: машиністи насосних установок, оглядачі гiдротехнiчних об`єктiв, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, водії автотранспортних засобів, трактористи-машиністи сiльськогосподарського виробництва, електрогазозварники, токарі та ін.

Для забезпечення управління висококваліфікованими робітничими кадрами існує необхідність здійснення підготовки та підвищення професійного рівня працівників.Робітничі кадри управління проходять підготовку на базі Державної Каховської технічної школи. Службою з управління персоналом розроблено та затверджено План підвищення кваліфікації робітників у технічній школі на 2016 рік.

Навчання кваліфікованих робітників спрямоване на забезпечення управління кадровим потенціалом, підвищення професійної майстерності робітників, вміння працювати в нових економічних умовах та забезпечення на цій основі високої продуктивності праці, безпеки руху, екологічної безпеки, охорони праці, ефективного функціонування та комплексного розвитку галузі.

Професійне навчання кваліфікованих робітників носить безперервний характер і проводиться протягом їх трудової діяльності з метою поступового розширення та поглиблення їх знань, умінь та навичок відповідно до вимог виробництва.

Професійне навчання робітників Чаплинського УВГ в Державній Каховській технічній школі здійснюється за видами:

- первинна професійна підготовка робітників;

- перепідготовка робітників;

- підвищення кваліфікації робітників.

Службою з управління персоналом спільно з Державною Каховською технічною школою забезпечується збір заявок робітників для навчання, укомплектовуються групи для професійного навчання та курсів цільового призначення, надається допомога в організації навчання.

Викладачами технічної школи щорічно проводяться курси цільового призначення, навчання та перевірка знань працівників з питань охорони праці.     На протязі лютого 2016 року викладачі Каховської технічної школи Насика Олександр Володимирович та Бурлай Віктор Анатолійович провели курси цільового призначення для робітників управління за напрямами: «Машинiст насосних установок» - 184 чоловіка, «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» - 26, «Стропальник та охорона праці при виконанні робіт на висоті» - 320, а також «Правила охорони праці під час виконання робіт на висоті» - 156.

Протягом І кварталу поточного року інший викладач технічної школи –  Зуй Віктор Олександрович провів курси та перевірив знання працівників по темам: «Охорона  праці при експлуатації засобів малої механізації» - 70 чоловік, «Правила охорони праці під час роботи з інструментами та пристроями» - 70.

Курси цільового призначення проводяться для вивчення робітниками нового обладнання, сучасних технологічних процесів, засобів механізації й автоматизації, що використовуються в галузі, правил і вимог їх безпечної експлуатації, технічної документації, ефективних методів організації праці, законодавчих та нормативно-правових актів тощо.

Комплектування навчальних груп робітниками здійснюється відповідно до тематичної направленості курсів. Заняття проводяться в групах чисельністю до 30 осіб або індивідуально.

Навчання на курсах цільового призначення закінчується підсумковим заняттям - заліком, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами. Робітникам після закінчення курсу навчання видається посвідчення. Загалом за І квартал поточного року викладачами технічної школи були проведені курси цільового призначення для всіх представників робітничих професій управління.