ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Делегація Держводагентства взяла участь у офіційних заходах, присвячених відкриттю Міжнародного тижня води 2011, який проходив у м.Амстердам, Королівство Нідерланди

10.11.2011

З 31 жовтня по 4 листопада 2011 року делегація Держводагентства на чолі з Головою Держводагентства В.Сташуком взяла участь у офіційних заходах, присвячених відкриттю Міжнародного тижня води 2011, який проходив у м.Амстердам, Королівство Нідерланди.
Під час офіційної церемонії відкриття та виступів керівників офіційних міжнародних делегацій, що представляли водний сектор більше 70 країн світу, було вказано на велике значення управління водними ресурсами у вирішенні глобальних проблем нового тисячоліття, а саме: впливу змін клімату та зростання населення планети на споживання енергії та водних ресурсів, виробництво продовольства, стан навколишнього природного середовища.
У церемонії відкриття взяли участь делегація Держводагентства, директор міжнародної виставки Amsterdam RAI; генеральний директор Нідерландської водної мережі WaterNet; Державний секретар інфраструктури та навколишнього середовища Міністерства інфраструктури та навколишнього середовища Нідерландів; Посол молоді ООН та інші офіційні особи.
Під час заходу було проведено конференції «Вода та земля (Аquaterra) – майбутнє дельт», «Акваінновації» (Aquainnovation) – руйнування стереотипів минулого», головною метою яких було об’єднання технологій та управління, що охоплюють широкий спектр технічних, адміністративних, соціально-економічних аспектів водної галузі, та запропоновано практичні рішення стосовно перспектив міжнародного співробітництва у сфері раціонального використання, охорони та відтворення водних ресурсів та захисту від шкідливої дії вод, а також підвищення свідомості на всіх рівнях щодо необхідності розробки та реалізації практичних кроків для подолання проблеми дефіциту водних ресурсів. Важлива увага була приділена питанням поєднання очистки води з переробкою та використанням відходів для виробництва добрив та біопалива, виробництвом електроенергії.
Значна увага на конференції Aquaterra була приділена питанням прогнозування повеней та управління ризиками, а також впровадженню заходів попередження та пом’якшення наслідків повеней. Застосування методу розробки якісних та кількісних сценаріїв вважається важливим інструментом для розробки заходів попередження негативних впливів повеней.
Разом з тим, делегація ознайомилася з роботою виставки технологій питної води і очистки стічних вод Aquatech Amsterdam 2011, що була організована за участю 25 великих компаній країни, включаючи Aqua Nederland, Netherlands Water Partnership (NWP), VLM і Water Alliance та інших. На виставці була представлена велика кількість інноваційних технічних рішень щодо удосконалення фільтрів, біологічних методів очистки води, насосно-силового обладнання, методів підготовки води.
У ході роботи конференції та відвідання виставки українські фахівці ознайомилися з продемонстрованою голландською системою цифрового «оn-line» моніторингу стану захисних дамб, рівня й витрат води у річці для оперативного управління водними ресурсами та проведення своєчасних ремонтних робіт і реконструкції гідротехнічних споруд.
Також було взято участь у актуальних дискусіях високого рівня та обміні інформацією з представниками різних країн щодо визначення практичних аспектів стратегії управління водними ресурсами в умовах змін клімату та інших глобальних змін, світової практики управління природними ризиками, пов’язаними з водним фактором.
Під час зустрічі з Уповноваженим Уряду Нідерландів з питань програми Дельта Вімом Куйкеном обмінювалися інформацією щодо принципів та механізмів взаємодії органів державної влади, заінтересованих учасників водного сектору та місцевих громад щодо інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом і ліквідації наслідків шкідливої дії вод.
За результатами роботи делегації під час Міжнародного тижня води 2011 передбачається розвиток українсько-голландського співробітництва у галузі водних ресурсів.