ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Китайська делегація на Херсонщині

21.09.2007

Розвинута іригаційна система Херсонської області, спорудження якої розглядалось вищим керівництвом СРСР як головне джерело зміцнення продовольчої безпеки держави, навіть беручі до уваги невтішні наслідки реформування сільськогосподарської галузі, що відобразились у частковому руйнуванні зрошувальних мереж і появи сумнівів щодо доцільності вкладання коштів у розвиток зрошення, завдяки своїй унікальності і масштабності не втратила своєї привабливості для фахівців водного господарства не лише країн ближнього зарубіжжя, а й більш віддалених держав.
21 і 22 вересня 2007 року на Херсонщині перебувала делегація Міністерства водних ресурсів Китайської Народної Республіки на чолі з заступником Міністра водних ресурсів. Мета візиту – ознайомлення з основними об’єктами іригаційної системи півдня України, як суттєвими складовими водогосподарського комплексу країни.
Досвід будівництва і застосування іригаційних систем Китайської Народної Республіки досить великий. Згідно з археологічними знахідками і дослідженнями, вперше вони почали впроваджуватись більше двох тисяч років тому. Зацікавленість іригаційними системами України фахівців водного господарства КНР базувалася на наявності схожих проблем, обумовлених посушливим кліматом і фактичним дефіцитом прісної води.
Програма перебування делегації була побудована таким чином, щоб гості як можна детальніше могли уявити і усвідомити структуру, організацію і технічне оснащення водогосподарського комплексу Херсонщини, а також масштаби і можливості унікальної зрошувальної системи, що немає аналогів у світі.
Колеги з Китаю відвідали Головну споруду Північно-Кримського каналу і Головну насосну станцію Каховського магістрального каналу – серця зрошувальної системи Херсонщини, де познайомились з їх роботою і основними технічними характеристиками. На власні очі побачили велич Каховського водосховища – основного джерела зрошення. Дізнатися про організацією управління водними ресурсами і іригаційними системами в області та особливостями структури водного господарства представники китайської делегації мали можливість під час зустрічі з керівником і колективом Чаплинського управління водного господарства - однієї з підпорядкованих організацій Херсонського облводгоспу. На насосній станції Каховського міжрайонного управління водного господарства гості спостерігали, яким чином вода з розподільчого каналу потрапляє на поля. Особистий приклад Віри Найдьонової – керівника науково-дослідного сільгосппідприємства «Асканійське» щодо ведення господарства, її грамотно аргументовані доводи, на користь зрошуваного землеробства, які базуються на власному досвіді, наглядно продемонстрували гостям, що зрошення є одним із визначальних факторів загального стану виробництва продуктів харчування на Україні і єдиний дієвий засіб, що здатен протистояти посусі і врятувати врожай. Яскраві і незабутні враження у гостей Херсонщини залишились після відвідування дендропарку «Асканія Нова» і безпосереднього ознайомлення з фауною та флорою Асканійського заповідника під час подорожі по його просторам, захищених від людського втручання.
Візит фахівців водного господарства Китаю на Україні тривав протягом семи діб з 18 по 24 вересня. За цей час відбулось перше знайомство з водогосподарською галуззю України: пройшла низька зустрічей з керівниками Державного Комітету України по водному господарству, Мінприроди та Мінагрополітики України, були відвідані Дніпровське басейнове управління водних ресурсів і Одеське обласне виробниче управління меліорації і водного господарства. Але, приємно відмітити, що найкращі дні свого візиту, за словами заступника Міністра водних ресурсів Китаю, делегація провела на Херсонщині.