ГоловнаПро насКерівний складКолегіяПідпорядковані організаціїДоступ до публічної інформаціїГромадська приймальня
Всі новини

Не цінуємо те, що маємо, загубимо - плачемо

21.03.2014

Враховуючи значення, яке вода має для життєдіяльності людини і всього живого на землі, 2005-2015 роки проголошені Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя», крім того, ЮНЕСКО оголосило 2014 рік Міжнародним роком водного співробітництва, цьогорічна тематика Всесвітнього Дня Води проходитиме під гаслом «Вода та енергія».
Дивно, що всього двісті років тому людство, крім енергії самої людини і тварин, володіло тільки трьома видами енергії і джерелом цих усіх трьох видів енергії було Сонце. Енергія вітру обертала крила вітряних млинів, на яких мололи зерно. Для того, щоб можна було скористатися енергією води, необхідно, щоб вона бігла вниз до моря від вище розташованого джерела, яке наповнюється за рахунок дощів, що випадають. Однак млини і лісопилки на річках стали зникати, коли у вісімдесятих роках позаминулого століття почалося виробництво електроенергії з водоспадів.
Найбільш поширеним видом отримання електроенергії з води на сьогоднішній день є використання гідроелектростанцій. Такі є і на території Херсонської області, а саме Каховська ГЕС. Метою будівництва Каховського гідровузла і Північно-Кримського каналу було виробництво електроенергії та забезпечення стійких урожаїв сільськогосподарських культур південних районів України і Північних районів Криму. З приходом Дніпровської води дійсно здійснилась мрія сільгоспвиробників, відкрилась можливість вирощування вологолюбних культур. Та існує в народі прислів’я «не цінуємо те, що маємо, загубимо плачемо». Настали часи коли державою призупинився розвиток меліорації та водного господарства. За той період частина внутрішньогосподарських  систем була зруйнована та пограбована, та все ж таки основний відсоток збережений, в тому числі і Краснознам’янський магістральний канал, 48,9 км якого на даний час обслуговує Приморське управління водного господарства, подаючи сільгоспвиробникам Голопристанського району  воду для вирощування сільськогосподарських культур вчасно і в повному обсязі. Головними заходами при цьому є : оформлення дозволу на спеціальне водокористування, дотримуватися технологічних, водозберігаючих  режимів зрошення, у встановлені терміни надавати звіт по формі 2ТП (водгосп).
Також управлінням проводиться робота, яка не потребує фінансування – це проведення лекцій, виставки з трансляцією документального та  мультиплікаційного фільмів серед працівників управління та експлуатаційних дільниць, для учнів загальноосвітніх шкіл та гімназії. До відзначення цьогорічного Всесвітнього Дня Води організували серед дітей працівників управління конкурс малюнків «Вода для життя», в якому взяли участь Міщенко А., Риндич Е., Бєла В., Зіновська В., Мезетков А., Біла Б., Мезетков М., Ахметзянова М., Мороз А., Парфьонова Ю.
У Всесвітній день води є можливість всім нагадати про надзвичайну важливість водних ресурсів, адже не важко зрозуміти, що від нашого ставлення до водного дару, залежить термін буття на Землі.