Іванівський груповий водовід

17.12.2006

В області значна кількість населення користується питною водою, що не відповідає вимогам державного стандарту “Вода питна”. Особливо це стосується Нижньосірогозького, Великоолександрівського, Великолепетиського, Генічеського та Іванівського районів Херсонщини. Для створення належних соціально-побутових умов проживання сільського населення і забезпечення їх якісною питною водою, Київським проектним інститутом “Укрводпроект” розроблено проект будівництва першої черги Іванівського групового водопроводу.
У 1988 році в області розпочато будівництво першої черги Іванівського групового водопроводу, що передбачає забезпечення централізованим водопостачанням 17 сільських населених пунктів Іванівського та два населені пункти Нижньосірогозького районів. Проект передбачає будівництво насосних станцій І та ІІ підйомів потужністю 22,03 тис.м3 за добу, прокладання 132,4 км магістрального водоводу, 219,4 км внутрішньоселищних мереж та інших споруд. Загальна кошторисна вартість будівництва першої черги водопроводу складає 132,6 млн. грн.
За період будівництва, з 1988 року по 1994 рік, на зазначеному об’єкті споруджено та введено в експлуатацію насосні станції I та II підйомів потужністю 22,03 тис.м3 за добу , комплекс водоочисних споруд та прокладено 92,5 км магістральних водопроводів і 43 км внутрішньоселищних мереж. Це дало змогу забезпечити централізованим водопостачанням населення 5 сіл Іванівського району та по тимчасовій схемі - смт. Іванівка. В результаті – якісною питною водою наразі користується понад 10 тис. мешканців району. Обсяг виконаних робіт склав 71,1 млн. грн., будівельна готовність першої черги водопроводу становить 54 %. У 1995 році через відсутність фінансування будівництво об’єкту припинено.
Для завершення будівництва першої черги водопроводу і подачі питної води в інші села Іванівського та Нижньосірогозького районів необхідно збудувати в смт Іванівка насосну станцію перекачки, резервуари чистої води, електролізну для знезараження питної води та інші виробничі споруди, прокласти 40 км магістрального водопроводу і 176 км внутрішньоселищних мереж. Орієнтована вартість даного будівництва складає 62 млн. грн.
У 2006 році на продовження будівництва водопроводу, за клопотанням облдержадміністрації та Держводгоспу України, за рахунок коштів державного бюджету, виділено і освоєно 6,3 млн. грн. централізованих капітальних вкладень.
Будівельні роботи на майданчику водопровідних споруд в смт. Іванівка здійснює ВАТ “Укрводбуд”, в селах Шотівка, Веселівка, Кірове - державне підприємство ПМК-142 ВАТ “Херсонводбуд”.
На сьогодні, завдяки освоєнню виділених Кабміном коштів, в смт Іванівка проведено будівництво насосної станції підкачки, двох резервуарів чистої води, фільтрів-поглиначів, трансформаторної підстанції, електролізної для знезараження питної води, укладено пристанційні трубопроводи. В селі Шотівка вирито котлован під насосну станцію і резервуари чистої води та здійснено його зволоження; відремонтовано магістральний водовід довжиною 4,5 км до с. Веселівка, при цьому улаштовано водопровідну мережу, огороджено зону санітарної охорони, встановлено дві водонапірні башти, збудовано камеру переключення, наразі ведуться роботи по благоустрою території; в селищі Кірове прокладено магістральний водогін до села Веселівка, вирито котлован під водонапірні башти та здійснено його зволоження, частково виконані роботи по укладанню водопровідної мережі на майданчику водопровідних споруд.
Враховуючи велику значимість будівництва зазначеного водопроводу для області, у видатках Державного бюджету України на 2007 рік передбачено капітальні вкладення у сумі 7,0 млн грн. Виділення цих коштів дозволить завершити будівництво майданчиків водопровідних споруд в смт Іванівка, Шотівка, Кірове, розпочатих у поточному році, та майданчики водопровідних споруд в смт Нижні Сірогози та селах Трохимівка, Захарівка Іванівського району, що в результаті значно поліпшить соціальні умови проживання сільського населення Іванівського і Нижньосірогозького районів.