Масштабний екологічний івент на Чернігівщині - День Десни!

10.09.2019

Десна – найбільша ліва притока Дніпра. Довжина річки становить 1130 км, із них в Україні 591 км, з яких 505 км із яких припадає на Чернігівщину.
Основна мета свята – екологічне виховання, зміна ставлення населення до водних ресурсів, привернення уваги органів влади, представників бізнесу та громадських організацій до екологічних проблем водних об’єктів і пошуку шляхів їх спільного вирішення.

З нагоди 125-річчя з дня народження О. П. Довженка саме на базі Сосницького літературно-меморіального музею ім. О. П. Довженка розпочалася урочиста частина святкування Дня Десни!

Святково-розважальна програма відбувалася безпосередньо на березі Десни "Пекарівській Кручі" поблизу смт. Сосниця та передбачалала безліч цікавих локації на тему використання та збереження водних ресурсів. І кожен міг обирати еко-розваги на свій смак.
Працівники БУВР нижнього Дніпра, наприклад, веслували на човнах "Дракон" по "зачарованій" Десні, а наприкінці еко-розважальної програми приєдналися до музичного фестивалю обсипання фарбами (Гула), які виготовлені з трав та натуральних барвників. Всі, не шкодуючи чистого одягу, активно жбурляли у повітря жмені кольорового порошку!Видовище незабутнє!

Заходи такого формату, як День Десни є надзвичайно важливими, адже інформують громадськість про значення стану водоймищ та необхідність думати прогресивно про здорове майбутнє прийдешніх поколінь❗