Диво-озеро в Голій Пристані

23.01.2020

Соляне – озеро, розташоване на південному сході міста Гола Пристань Херсонської області. Це безстічна водойма площею приблизно 0,5 км².

Озеро Соляне є реліктовим залишком древнього русла річки Дніпро, яке пройшло у своїй еволюції стадію мохового болота, що підтверджується розрізом донних відкладень: зверху вниз пелоїди, мул, торф.

  • Максимальна глибина водойми незначна і коливається від 0,5 до 1,2 м. 
  • Соляне озеро не просто солоне. Воно – хлоридно-гідрокарбонатне. Або, простіше кажучи, соляно-содове. Тобто в озері, крім звичайної кухонної солі, знаходиться ще і так звана питна сода! І переконатися в цьому дуже навіть просто: якщо опустити в озеро руку і потерти пальці, відчуття буде таке, ніби рука намилена. Це вірна ознака того, що у воді є луг – сода.
  • За даними науково-дослідних інститутів, цілющі грязі озера за своїм складом і фізико-хімічними показниками перевершують грязі Мертвого моря в Ізраїлі.
  • Лікувальний ефект озерного мулу обумовлений складом глини і багатим комплексом мінералів: у ньому містяться солі, сірководень, каротин, пеніцілін, гормони та ін.
  • Хлоридно-натрієва ропа, що містить хлористий, сірчанокислий і вуглекислий натрій, калій, магній, бром, йод, має антибактеріальні властивості.
  • З поверхні озера в спекотні вологі дні, особливо вранці, піднімаються разом з випарами іони брому, йоду, лужні сполуки. Навіть прогулюючись на березі озера, разом з диханням отримуєш натуральну лікувальну лужну інгаляцію.