Дані про природні ресурси через єдине вікно, або апгрейд державних кадастрів

04.10.2019

4 жовтня перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв взяв участь у обговоренні питань подальшого функціонування державних кадастрів природних ресурсів.

✅Обговорення відбувалося у рамках міжвідомчої наради, у якій брали участь відомства, кожне з яких відповідає за свої частинки кадастрів.

✅Під час заходу було узгоджено проєкт покрокового плану-графіка інтеграції державних кадастрів природних ресурсів на базі Державного земельного кадастру. Акцентовано увагу на необхідності переходу від паперового на електронний формат ведення кадастрів.

✅Окремо, учасники наради обговорили питання створення єдиної площадки для доступу до даних державного водного кадастру, який має стати доступним вебінструментом для громадян.

✅Зокрема, станом на сьогодні ситуація виглядає наступним чином:

Державна служба України з надзвичайних ситуацій відповідає за «поверхневі води» у частині проведення постійних гідрометричних, гідрохімічних спостережень за кількісними і якісними характеристиками поверхневих вод,

ДержГеоНадра – за розділ «підземні води»,

Держводагентство – за розділи «водокористування» та «поверхневі води» у частині обліку поверхневих водних об’єктів.

✅Метою урядовців є створення єдиного водного кадастру, що у свою чергу досить спростить доступ до таких даних, не лише громадянам, але і самим урядовим структурам.