Чаплинське управління водного господарства

 


Чаплинське управління зрошувальних систем засновано 01 лютого 1965 року на підставі наказу Херсонського облводгоспу від 26 січня 1965 року №26 та у відповідності з наказом Держземводгоспу УРССР від 20.01.1965р. №35.
З 1 січня 2005 року Чаплинське управління зрошувальних систем перейменоване у Чаплинське управління водного господарства наказами Держводгоспу України від 10.12.2004 № 315 та Херсонського облводгоспу від 17.12.2004 № 307.
На сьогодні водогосподарсько-меліоративний комплекс, який обслуговує Чаплинське управління водного господарства знаходиться на території Чаплинського району.
На території Чаплинського району розташована частина затоки озера Сиваш, яке має загальну площу 11,638 га. і знаходиться на адміністративних територіях 5 сільських рад. Ставків та штучних басейнів в районі налічується  62 шт., загальною площею – 375,62 га., одне водосховище площею 80,7га.та річка Каланчак має площу 20,3га. В с.Строганівка Чаплинського району знаходиться криниця.
Площа зрошуваних земель у Чаплинському районі складає -50330 га, в тому числі з механічним  водопідйомом - 42034га., самопливом - 8296 га.
Джерелом зрошення системи є Каховський магістральний канал. Водорозподіл здійснюють розташовані на системі 59 гідропостів. Водооблік проводиться сучасними електронними приладами обліку води УВР що забезпечують оперативний збір інформації з віддалених лічильників за допомогою GSM модемів.
Полив здійснюють 32 насосні станції зрошення, їх сумарна потужність складає 52,7 тис.кВт. Сумарна продуктивність насосних станцій - 35,6тис.м3\с. Протяжність каналів міжгосподарської системи 106км, на якій розміщені 39 гідротехнічних споруд.
Протяжність колекторно-дренажної мережі становить 188км. 13свердловин вертикального дренажу та 3 насосних станції  горизонтального дренажу, одна станція перекачки ДНС «Захід-схід».
Основними завданнями  Управління є:
Реалізація у межах своєї компетенції державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, здійснення у водогосподарському комплексі єдиної технічної політики, впровадження досягнень науки і техніки, передового досвіду роботи;
Забезпечення у межах своєї компетентності потреб населення і галузей економіки у водних ресурсах;
Експлуатація водогосподарських споруд та виконання поточних і капітальних ремонтів міжгосподарських меліоративних мереж та водогосподарських об’єктів державних меліоративних систем;
Проведення заходів щодо попередження шкідливої дії вод, ліквідація її наслідків, організація безаварійного пропуску повені, участь в розробці та забезпечення заходів щодо захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь від затоплення та підтоплення;
Організація та виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань водного господарства, меліорації земель, управління, використання та відтворення  поверхневих водних ресурсів;
Раціональне використання бюджетних коштів на експлуатацію та капітальних вкладень, що спрямовуються на реконструкцію та технічне вдосконалення діючих систем;
Проведення на регіональному рівні оцінки, прогнозу щодо поліпшення меліоративного   стану  зрошуваних   і   прилеглих  до   них земель, підтоплення сільських населених пунктів та надання з цих питань рекомендацій місцевим державним адміністраціям.


Адреса: 75200, Херсонська обл., смт. Чаплинка, вул. Військова, 2
тел. (05538) 2-12-37, e-mail:01034679@mail.gov.ua