31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря!

31.10.2019
Там манять нас безмежності простори
Та й важко в світі без натхнення жити
Скажіть мені хто бачив Чорне море
І хто зумів його не полюбити?
 
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря!
Саме у цей день, 1996 року шість причорноморських країн підписали Стратегічний план дій з відновлення та захисту Чорного моря.
Морське узбережжя давно є улюбленим місцем відпочинку людей з різних країн та континентів.
Чи знали Ви, що на Херсонщині 4 райони мають вихід до моря?
Пропонуємо до Вашої уваги огляд найпопулярніших херсонських курортів на березі Чорного моря:
  • Залізний Порт – пляжі тут піщані з дрібною черепашкою. Море глибоке, відкрите з пологим дном. Через відсутність заток, стан моря досить неперепередбачуваний: сьогодні воно може бути спокійним, а завтра водяна гладь – може змінитися стихією.
  • Лазурне – знаходиться недалеко від острова Джарилгач, омивається Джарилгацькою затокою і Чорним морем. У відпочиваючих є вибір: піти купатися в теплій, спокійній затоці або поплавати в глибокому відкритому морі. Вода на пляжах прозора, а пісок дуже дрібний.
  • Скадовськ – розташований на березі Джарилгацької затоки. Води затоки добре прогріваються, тому на відпочинок сюди можна приїжджати вже в кінці травня. Море абсолютно неглибоке, чудово підійде, для відпочинку з дітьми.
  • Приморське – це маленький курорт, в безпосередній близькості до національного природного парку Олешківські піски. Славиться однією цікавою пам'яткою – цілющим гейзером, в якому вода насичена корисними мікроелементами і має лікувальні властивості.
  • Хорли – маловідомий українцям курорт, що відрізняється невеликим напливом людей. Тут завжди відчувається приємна прохолода завдяки морському бризу. Вода прогрівається добре, на березі досить багато водоростей. У селищі розташовано цілих п'ять джерел смачної артезіанської води.
Це лише деякі з морських курортів нашої чарівної України.
Дуже прикро, але дедалі стає все складніше відшукати на нашій переповненій планеті місце, де не потопталася нога людини, а з піску не стирчить пакет або пляшка.
Море надихає і заспокоює людину, об'єднує та омиває береги, служить домівкою і цілим світом для  водних істот...
І від кожного з нас залежить, чи довго ще воно зможе протриматися "на плаву", маючи таке "море" проблем.